Samochody Elektryczne

Domowa stacja ładowania pojazdu – czy warto?

• Zakładki: 438


Postępujące zmiany klimatu, o których coraz częściej możemy przekonać się na własnej skórze, a także zanieczyszczenie powietrza motywują nas do poszukiwania nowych rozwiązań technologicznych. Celem tych innowacji jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń, a także zminimalizowanie wpływu naszej codziennej działalności na środowisko naturalne. Do takich rozwiązań z pewnością można zaliczyć samochód elektryczny oraz hybrydowy. Jeszcze kilkanaście lat temu samochody „na prąd” wydawały się czymś nierzeczywistym. Aktualnie zyskują one coraz większą popularność, a technologia silników elektrycznych jest wciąż doskonalona – co widoczne jest choćby w wydłużonych zasięgach. Na zakup samochodów elektrycznych decydują się zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Choć stacji ładowania jest coraz więcej, to będąc właścicielem samochodu elektrycznego lub hybrydy plug-in warto zaopatrzyć się w domową stację ładowania. Czym kierować się przy jej wyborze? 

Dlaczego warto zdecydować się na domową stację ładowania? 

Choć samochody elektryczne są coraz częściej wybierane przez konsumentów, to wiedza na temat ich bezpiecznego ładowania wciąż nie jest dostateczna. Teoretycznie istnieje możliwość ładowania samochodu energią bezpośrednio z domowego gniazdka. W praktyce oznacza to bardzo duże obciążenie instalacji elektrycznej, przez wiele godzin. Elementy instalacji podczas wielogodzinnej pracy nagrzewają się, co stwarza realne zagrożenie awarią, a nawet pożarem. Zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest montaż nowoczesnej domowej stacji ładowania EVBox. Innowacyjne domowe stacje ładowanie są kompatybilne z wszystkimi modelami samochodów elektrycznych i hybryd plug-in. Dzięki domowej stacji ładowania możesz szybko naładować samochód kiedy tylko zaistnieje taka potrzeba – ładowarka dostępna jest zawsze w Twoi garażu. Domowa stacja ładowania umożliwia ładowanie samochodu w nocy, gdy obowiązuje korzystniejsza taryfa opłat za prąd. 

Wybierz bezpieczną domową stację ładowania z Solar Green

Domowa stacja ładowania powinna łączyć w sobie skuteczność działania, bezawaryjność, a także bezpieczne rozwiązania. Takie właśnie są stacje ładowania, które znajdziecie w ofercie Solar Green od Solar Polska. Urządzenia te posiadają certyfikat CE. Wyposażone są także w system zabezpieczający je przed przeciążeniami. Zaletą domowych stacji ładowania jest także znacznie mniejszy czas potrzebny na pełne naładowanie akumulatora samochodu. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Solar Polska.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
518 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *