Mechanika

Auta z USA – jak je przystosować na rynek europejski?

• Zakładki: 202


Sprowadzenie auta z USA – szczególnie w przypadku tych drogich egzemplarzy – to bardzo opłacalna inwestycja. Mimo ponoszonych kosztów transportu, podatków i opłat za usługę importu, amerykański wóz kupimy taniej niż jego odpowiednik z rodzimego rynku. Pamiętać jednak należy, że w samochodzie ze Stanów Zjednoczonych należy dokonać kilku zmian, by pojazd został dopuszczony do ruchu. Jak przystosować auta z USA na rynek europejski?

Auta z USA – przeróbka lamp samochodów z USA

Aby auto z USA zostało dopuszczone do ruchu w Polsce (i UE), musimy przede wszystkim dokonać kilku zmian w oświetleniu:

  • zmiana lamp z symetrycznych na asymetryczne – w USA lampy równomiernie oświetlają drogę, zaś w Europie prawa lampa skierowana jest tak, by doświetlała również pobocze
  • dodanie świateł przeciwmgielnych – auta z USA ich nie mają
  • zmiana kierunkowskazów z czerwonych na pomarańczowe
  • rozdzielenie kierunkowskazów od świateł stopu

Jak jeszcze należy przystosować auto z USA do standardów europejskich?

Coraz więcej modeli aut z USA posiada liczniki prędkości, które pokazują wartości zarówno w milach, jak i w kilometrach. Jeśli jednak zakupimy egzemplarz, którego licznik wskazuje prędkość wyłącznie w milach, będziemy musieli wymienić zegar. Również aby posłuchać radia, będziemy musieli przystosować odbiornik do fal, jakie odbierane są w Europie.

Import aut z USA to opłacalne rozwiązanie, po jakie sięgają przede wszystkim osoby poszukujące samochodów luksusowych, szybkich i dobrze wyposażonych. Po dostosowaniu pojazdu do standardów europejskich, z pewnością będziemy zadowoleni, że zdecydowaliśmy się na sprowadzenie wymarzonego wozu zza oceanu.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Moto-Poland.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
168 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *