Sprowadzenie auta z USA – szczególnie w przypadku tych drogich egzemplarzy – to bardzo opłacalna inwestycja. Mimo ponoszonych kosztów transportu, podatków i opłat za usługę importu, amerykański wóz kupimy taniej niż jego odpowiednik z rodzimego rynku. Pamiętać jednak należy, że w samochodzie ze Stanów Zjednoczonych należy dokonać kilku zmian, by pojazd został dopuszczony do ruchu. Jak przystosować auta z USA na rynek europejski?
Auta z USA – przeróbka lamp samochodów z USA
Aby auto z USA zostało dopuszczone do ruchu w Polsce (i UE), musimy przede wszystkim dokonać kilku zmian w oświetleniu:
- zmiana lamp z symetrycznych na asymetryczne – w USA lampy równomiernie oświetlają drogę, zaś w Europie prawa lampa skierowana jest tak, by doświetlała również pobocze
- dodanie świateł przeciwmgielnych – auta z USA ich nie mają
- zmiana kierunkowskazów z czerwonych na pomarańczowe
- rozdzielenie kierunkowskazów od świateł stopu
Jak jeszcze należy przystosować auto z USA do standardów europejskich?
Coraz więcej modeli aut z USA posiada liczniki prędkości, które pokazują wartości zarówno w milach, jak i w kilometrach. Jeśli jednak zakupimy egzemplarz, którego licznik wskazuje prędkość wyłącznie w milach, będziemy musieli wymienić zegar. Również aby posłuchać radia, będziemy musieli przystosować odbiornik do fal, jakie odbierane są w Europie.
Import aut z USA to opłacalne rozwiązanie, po jakie sięgają przede wszystkim osoby poszukujące samochodów luksusowych, szybkich i dobrze wyposażonych. Po dostosowaniu pojazdu do standardów europejskich, z pewnością będziemy zadowoleni, że zdecydowaliśmy się na sprowadzenie wymarzonego wozu zza oceanu.
Artykuł powstał we współpracy z firmą Moto-Poland.
Fot. Shutterstock.