Podróż samochodem

Pomoc drogowa – kiedy warto zadzwonić po lawetę?

• Zakładki: 126 • Komentarz: 1


Po pomoc drogową kierowcy najczęściej dzwonią, gdy samochód psuje się na trasie, uniemożliwiając dalszą podróż. Transport lawetą nie jest jednak jedyną usługą, jaką świadczy pomoc drogowa. Dowiedz się, w jakich sytuacjach warto zadzwonić po pomoc drogową.

Pomoc drogowa – szybka diagnostyka i drobne naprawy

Pracownicy pomocy drogowej to specjaliści, którzy często są w stanie pomóc nam na miejscu. Zdarza się bowiem tak, że kontrolka, która nakazuje nam bezzwłoczne zatrzymanie się i wyłączenie silnika, włącza się w wyniku błędu lub niewielkiej usterki. Wzywając pomoc drogową, warto więc poprosić o wstępną diagnozę problemu i dopiero przy braku możliwości szybkiej naprawy awarii, zlecić transport uszkodzonego samochodu lawetą na wskazane miejsce.

Kiedy jeszcze warto zadzwonić po pomoc drogową?

W życiu każdego kierowcy mogą zdarzyć się sytuacje, kiedy uruchomienie pojazdu bez pomocy z zewnątrz jest praktycznie niemożliwe. Zimą jest to najczęściej rozładowany akumulator. O pomoc w uruchomieniu silnika możesz poprosić innego kierowcę, taksówkarza, a także pomoc drogową. Kierowcy, którzy wraz z OC wykupili pakiet assistance chętnie korzystają z ostatniego rozwiązania – nie ponoszą wówczas dodatkowych kosztów.

Pomoc drogowa może przyjść na ratunek również w sytuacji, gdy złapiemy flaka. Gwóźdź w oponie to najczęstsza przyczyna tego typu awarii. Możesz jej zaradzić, samodzielnie zmieniając koło na koło dojazdowe, dzwoniąc po mobilną wulkanizację lub właśnie po pomoc drogową. W przypadku samochodów z czujnikami powietrza w oponach zdecydowanie polecamy drugie lub trzecie rozwiązanie.

Po pomoc drogową w Jeleniej Górze dzwoń do Vivacar – dowóz paliwa i awaryjne otwieranie samochodu to kolejne usługi, z jakich możesz skorzystać w ramach profesjonalnej pomocy drogowej.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Vivacar.

Fot. Shutterstock.

comments icon1 komentarz
1 komentarze
52 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *