Podróż samochodem

Jaki samochód na kampera? Poznaj opinie ekspertów z firmy TRUCK1!

• Zakładki: 92 • Komentarz: 2


Vanlife i domy na kółkach stały się bardzo popularne w ostatnich latach. Ty też chcesz mieć swojego kampera? Możesz zbudować go sam. Ogromną zaletą budowy kampera na własną rękę jest niższy koszt inwestycji. Szczególnie w sytuacji, kiedy chcesz zająć się całym procesem samodzielnie. W ten sposób zyskasz samochód szyty na miarę, idealnie dopasowany do Twoich potrzeb. No dobrze, ale jaki samochód najlepiej wybrać do zabudowy na kampera?

Budowa kampera a wybór samochodu

Budowa kampera pozwala Ci na wybór pojazdu do zabudowy oraz dowolną personalizację układu wnętrza i wyposażenia. Samodzielnie zbudowany kamper będzie tańszy, niż gotowy, a prace możesz prowadzić w takim tempie, na jakie możesz sobie pozwolić. Nie wszystkie samochody dostawcze nadają się do przeróbki na kampera. Niektóre mogą być mniej wygodne w prowadzeniu lub urządzaniu w środku od innych. Aby ułatwić Ci wybór, przedstawiamy kilka propozycji modeli idealnych na kampera.

Najlepsze samochody na kampera

Mercedes Sprinter to jeden z najpopularniejszych modeli przerabianych na kampery. Ten samochód słynie z dobrych systemów bezpieczeństwa, takich jak asystent ruszania i asystent parkowania z kamerą cofania, a dodatkowo asystent utrzymania pasa ruchu, asystent hamowania i regulacja prędkości zjazdu. Model jest też wyposażony w aktywny tempomat z asystentem odległości. Najczęściej występuje w kolorze białym lub czarnym, może mieć boczne okna. Masz do wyboru wiele opcji wyposażenia Sprintera.

Bardziej budżetową, ale nieco mniej komfortową opcją będzie Ford Transit dostępny w różnych długościach, kolorach i z różnymi dodatkowymi udogodnieniami. To między innymi takie opcje, jak elektrycznie przesuwane drzwi boczne, aktywny asystent parkowania czy też przednie i tylne kanapy dzielone. Inną opcją będzie popularny Fiat Ducato, który wyróżnia się wysoką dostępnością części zamiennych, ale też… mechaników, którzy naprawią go dla Ciebie nawet na drugim końcu świata. To duży plus posiadania często wybieranego modelu auta, bo kamper może przecież ulec awarii wszędzie. Takie rzeczy niestety zdarzają się w drodze. Ducato jest bardziej przystępny cenowo, niż choćby Sprinter. Ma wysoki sufit, dzięki czemu bez problemu staniesz w środku wyprostowany. W standardowym wyposażeniu znajdziesz ekran dotykowy, sterowanie głosowe i funkcję głośnomówiącą.

Którą z tych propozycji wybrać? To zależy od Twoich potrzeb. Jeśli nie wiesz, na co się zdecydować, skorzystaj z porady ekspertów z serwisu TRUCK1.

Fot. Shutterstock.

comments icon2 komentarze
2 komentarze
170 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *