Motosport

Sporty motorowe — co warto o nich wiedzieć?

• Zakładki: 469 • Komentarz: 2


Sporty motorowe są uznawane za niebezpieczne i trudne, choć nie do końca tak jest. Większość z nich wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie temu, byśmy sami spróbowali swoich sił pod okiem profesjonalistów. Jakie wyróżniamy sporty motorowe i co powinniśmy o nich wiedzieć?

Czym są sporty motorowe?

Za sporty motorowe uznajemy wszystkie dyscypliny, w których rywalizacja odbywa się z pomocą pojazdów napędzanych silnikami. Zazwyczaj są to silniki spalinowe, ale zdarzają się także turbinowe lub odrzutowe. Powinniśmy wiedzieć, że stopień prowadzenia poszczególnych pojazdów jest różny. To dzięki temu możemy wybrać dyscyplinę, która będzie odpowiadała naszym wymaganiom i możliwościom. Jeśli jednak nie zdecydujemy się spróbować swoich sił w sportach motorowych, możemy obserwować, jak radzą sobie zawodowi kierowcy i co dzieje się w świecie tego typu dyscyplin.

Karting — dla amatorów dyscyplin motorowych

Karting to dość popularny i powszechnie lubiany sport, który jest jednocześnie idealny dla początkujących. Zawodnicy kartingu poruszają się po torze bitumicznym gokartami, czyli specjalnie zaprojektowanymi pojazdami. Co ważne, gokarty należą do pojazdów bezpiecznych, a ich obsługa nie powinna nikomu sprawić problemu. W wielu dużych miastach możemy znaleźć tory kartingowe oferujące przejażdżki. Wbrew pozorom cena nie jest wysoka, a emocje wyjątkowo duże. To idealna rozrywka dla rodziny czy grupy przyjaciół i sposób na ciekawie spędzony wolny czas.

Sporty motocyklowe i samochodowe

Do sportów motocyklowych zaliczamy między innymi żużel. Są to dyscypliny, w których zawodnicy poruszają się po torze na pojazdach o różnych parametrach. Jednym z najbardziej znanych sportów samochodowych jest natomiast Formuła 1, która może pochwalić się ogromną rzeszą fanów na całym świecie. Tego rodzaju dyscypliny są przeznaczone dla pojazdów czterokołowych. Mogą to być nie tylko samochody osobowe, ale i te typowo wyścigowe. Do uprawiania takich sportów niezbędna jest podstawowa wiedza techniczna i nierzadko przynależność do konkretnego klubu.

comments icon2 komentarze
2 komentarze
500 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *